Dejvické psychoterapeutické centrum
  

Zde najdete podrobné informace o anorexii a bulimii

Individuální psychoterapie

Individuální psychoterapie je určena těm. kteří se cítí v životě nespokojeni a nemají ze své “nespokojenosti uspokojivé” východisko. Je určena těm , kteří se v životě marně hledají, kteří se cítí nenaplnění, slabí, bezmocní či osamělí, těm, kterým se dlouhodobě opakují stejné problémy ve vztazích, těm, kteří jsou tělesně či psychosomaticky nemocní.

Psychoterapie je ovšem plně určena i pro ty, kteří se cítí v životě dobře a přejí si přesto prožívat život hlouběji a smysluplněji nebo chtějí jít prostě cestou poznání sebe sama.

V psychoterapii se zabýváme každodenností, sny, imaginacemi, vzpomínkami, plány, tužbami... zabýváme se tím, co nás v životě obklopuje, jak se v životě cítíme, jaký má pro nás smysl, jakým směrem je potřeba jít.

V psychoterapii se učíme soustředění, rozvíjíme všímavost vůči věcem, které přicházejí zevnitř a unikají běžné pozornosti. Používáme také řady speciálních cvičení a postupů, které jsme si osvojili, když jsme sami procházeli psychoterapií.

Stane-li se psychoterapie po určitou dobu součástí životního rytmu, značně to rozšířuje oblast toho, do čeho lze v jejím průběhu proniknout, ve srovnání s vyhledáním pomoci pod vlivem okamžité nouze.

Trvání terapie bývá individuálně různé, často jde o několikaměsíční cykly s frekvencí setkání 1x týdně.

Psychoterapie nejednou značně rozšíří sféru osobních možností, kladně ovlivní to, jak se cítíme na duši i po těle. Člověk se může stát spokojenější, vitálnější i výkonnější.

 

 

 
Designed by GRAS STUDIO 2001